13. juli 2024

Deltakarliste Nordvest Maraton, ca. to og eit halvt døgn før fristen

Per klokka 11.30 tysdag er vi oppe i 68 påmeldingar (51 halvmaraton, 12 heil, 5 mosjon utan tid).

Til ei samanlikning var det i fjor 93 deltakarar (78 halvmaraton, 12 heil, 3 mosjon utan tid).

Under kjem den førebelse deltakarlista. Vi har også begynt å merke av dei som skal delta i KM for Møre og Romsdal. I tillegg til dei som er merka av har nokre meldt seg på gjennom klubbar som ikkje er medlemmar i friidrettskretsen (desse har vi sendt mail). Om nokon som er påmelde frå før og vil vere med i KM, utan å ha meldt seg på der så langt, så kontakt oss på Hareid IL Nordvest Maraton sin Facebook-profil på innboks.

Vi ser uansett allereie no at det blir nokre herlege duellar om KM-medaljane i ein del klassar, ikkje minst i nokre av veteranklassane for menn, med knallhard konkurranse mellom deltakarar frå Hareid IL, Ørsta IL og Velledalen IL. Og enno reknar vi med det kjem fleire deltakarar akkurat i desse klassane, ikkje minst frå Ørsta IL og Syvde IL.

Men det viktigaste er som alltid å delta!

Då minner vi berre om fristen for førehandspåmelding (skjema finn du i menyen over her) torsdag 21.00. Det blir ikkje høve til å melde seg på via internett etter det. Eventuelle etternølarar kan møte opp i sekretariatet på løpsdagen, men då kan det vere litt kø.

Heilmaraton:

Kvinner 35-39 år:

Lillian Auflem Øye, Ørsta

Kvinner 45-49 år:

Louise Skak

Menn 17-34 år:

Tormod Lausund Relling, Team Ryfylke

Menn 35-39 år:

Sverre Kjerpeset, Åndalsnes IF (KM)

Menn 40-44 år:

Mads Egseth Melbø, Ørsta idrettslag/Team Joggis (KM)

Lesniak Slawomir, Valldal

Menn 45-49 år:

Bertil Andreassen, Ålesund

Stian Skretting, Langevåg/Stavanger

Menn 55-59 år:

Bjørn Aase Dimmen, ÅKP DigiCat

Odd Gunnar Tveit, Birkenes IL

Menn 65-69 år:

Inge Asbjørn Haugen, Hornindal IL

Menn 70-74 år:

Helge Fuglseth, Ålesund FIK (KM)

Halvmaraton:

Kvinner 0-16 år:

Seline Kvalheim-Tømmerstøl, Volda

Elida Øvrelid Breivik, Hareid IL

Kvinner 17-34 år:

Marita Hagen Kvalsvik

Cathrin Elvanes, Hareid IL

Malin Berge, Ålesund

Katrine Thomassen, Molde

Marlen Djupvik, Volda

Marianne Göncz

Lena Due-Sørensen, Volda sjukehus ikringtreningsteam

Kvinner 40-44 år:

Margaretha Hasund Auberg, Oslo

Marie Hasle Sørensen, OPIL

Ingunn Barmen Melbø, Team Joggis

Kvinner 45-49 år:

Sissel Kleven, Hasundgot

Camilla Røren, Team Røren

Kvinner 50-54 år:

Siv Grethe Berge Hoff, Bergsøy IL (KM)

Kvinner 55-59 år

Marit Lillestøl, Gjerdsvika

Menn 17-34 år:

Lars Jørgen Reitan Skarpnes, Kristiansund

Alexander Hagen, Hareid

Iben-André Øvrelid Breivik, Hjørungavåg

Nicolas Berg

Remi Andre Nymoen Hauge, Søre Luten Løpegruppe

Stian Vargas

Kristoffer Valderhaug Sundet, Aalesunds Roklubb

Peter Vattøy Nygjerde, Hareidlandet Triatlon / Ulsteinvik

Jørn Strømme, Velledalen IL (KM)

Vegard Tandstad, Velledalen IL (KM)

Menn 35-39 år:

Kim-Thomas Lyster, Grytastranda

Andreas Eikrem Røren, Team Røren

Steffen André Kråkenes, Søvika

Martin Hauge-Nilsen, Kondis/Fjellføraren

Menn 40-44 år:

Stian Longva, Gursken

Jan Ove Breivik, Hjørungavåg

Hilmar Kråkenes, Velledalen IL (KM)

Stian Nedrelid, Tartanmandag

Menn 45-49 år:

Ludvig With, Kondis Ålesund

Marcus Vedeler, Nordfjordeid

Jan Endre Rise, Hareid IL (KM)

Frode Fuglehaug, Ørsta IL (KM)

Frode Mauren, Velledalen IL (KM)

Menn 50-54 år:

Bernt Bergheim, Sogndal IL

Menn 55-59 år:

Thomas Andersson, Gursken IL

Ulf-Magne Eikås, Stryn Turn og Idrettslag

Alf Petter Bøe, Velledalen IL (KM)

Fridtjof Aure Fredriksen, Velledalen IL (KM)

Frode Hoprekstad, Velledalen IL (KM)

Menn 60-64 år:

Bård Aune, Møre og Romsdal

Odd Arne Langset, Fannefjord Sykkelklubb

Menn 65-69 år:

Dag Snipsøyr, Hareid IL (KM)

Odd Jarle Døving, Valldal IL (KM)

Knut Skaar, Ålesund FIK

Menn 70-74 år:

Kjell Mindor Fagerlund, Hasundgot IL

Mosjon utan tid:

Tommas Prozenko, Fiskå IL

Magnar Nilsen, Senadrott motbakkelag Søre Sunnmøre

Kjetil Magnar Guddal

Anders Hjelle Øiestad, Hareid IL

Kåre R. Haugen, Monkehåkjen GT