hareid_il_logo_135.png









 

strålande helg i ulsteinhallen og therese falk vart kåra til årets kvinnelege friidrettsutøvar i norge.

127586047_132629311747479_7598555808443638367_.jpg
Peter Olav Pilskog Bitocchi satte ny pers på 60m med tida 7.69. Ny pers blei det også for Eskil Bjørlykke Naustenget på 60m med tida 8,57.
På 200m vart vinnartida 24.68 og nest best i landet for Peter Pilskog på G14! Eskil GK sprang inn på 28.50 og Eskil Bjørlykke Naustenget som kjente det nappa litt i hamstringen sprang inn på 30.53. Eskil BN hoppa også lengde, her enda han på 4.19m.
Under 60m for jenter sprang Borghild Holstad inn til tida 7.98, noko som er raskaste tida innandørs for J14 i landet. Borghild vant også lengde med ny pers på 4.87m og sprang 200meteren på 26.58.
Andre frå Hareid Friidrett som deltok og som gjor det svært bra var Anna Maria Konstaris som persa i alt ho var med på. 29.12 på 200m, 4.24m i lengde og 10.93 på 60m hekk.
Oline Krokeide sprang 60m på 8.95 (ny pers), 4.14m i lengde og 30.19 på 200m.
Synne Selvåg Larsen sprang 200m på 29.89, noko som var ny pers.
Ei strålande gjennomført helg av gjengen! Gratulere til alle som deltok!

Vi vil også nemne at Therese Falk, som meldte overgang til Hareid IL i går, vart stemt fram som årets kvinnelege friidrettsutøvar i Norge. Therese har denne sesongen slått både den norske og nordiske rekorden på 24-timersløp og levert det nest-beste løpet i verda denne sesongen. Hareid IL har stor grunn til å være stolt av utøvarane vi har i Idrettslaget!

God innsats under lerøyleikane

118765259_3205846559499070_5109657205282544045.jpg
Vikebladet har skreve ei fin reportasje om Lerøyleikane som vart gjennomført no i helga (5.-6.september). Vi er stolte over dei flinke utøvarane vi har i Idrettslaget!
https://www.vikebladet.no/sport/2020/09/06/Flott-innsats-under-Ler%C3%B8yleikane-22618517.ece?fbclid=IwAR3xUjDicUFe3SVct9xpwLjPEr1rq7BSgC8cvDIWfgySi4Alvm1MJSP-RBI

Gladnyheit!

118259831_1045048085898365_1766060871176484175.jpg
Anna Maria Kostaris, Ane Rise Brandal, Oline Krokeidet, Borghild Oline Holstad, Peter Pilskog Bitocchi, Eskil Bjørlykke Naustenget og er alle tekne ut på kretslaget for 13. og 14.å;ringar, og vil representere Møre&Romsdal i fylkeskampen mot Trøndelag, Nordland, Troms og Finnmark 5.-6.september i Måndalen😁👏
Vi gratulerer so mykje og ynskjer dei lukke til!!
På bilde ser du den glade gjengen🤩

22:39!!!

46 startende da første løp i Vinterkarusellen 2019-20 gikk av stabelen i strålende høstvær - om enn med litt mye vind.

Marius Bakkens smått legendariske løyperekord på 22:50 falt omsider - raskest rundt Grimstadvatnet gjennom tidene er nå Ådne Andersen fra Dimna IL på 22:39. Gratulerer!

Raskeste kvinne i denne omgang var Marie Teige Grov, også Dimna, med tiden 34:17.

Komplett resultatliste foreligger som PDF under.
grimstadvatnetrundt-2019-1.pdf

Grimstadvatnet rundt 3. løp - 5. januar 2019

Utrolig godt oppmøte da ribbefettet skulle brennes bort. 55 deltagere stod på startstreken!

Raskeste herre var Olger Pedersen (Dimna) på 27:23.

Raskeste kvinne var Ingrid Festø (Gular) på 30:04. Ingrid var raskeste kvinne også i første løp i karusellen.

Komplett resultatliste foreligger som PDF (under)
grimstadvatnetrundt-tredjel_p.pdf

Grimstadvatnet rundt 2. løp - 1. desember 2018

Fortsatt sterk deltagelse med hele 40 deltagere på det som nok må sies å ha vært den verste dagen i høst værmessig!

Raskeste herre var Ådne Andersen (Dimna IL) på 24:10 (!)

Raskeste kvinne var Silje Kulen på 34:22.

Komplett resultatliste foreligger som PDF (under)
grimstadvatnetrundt_desember.pdf

Grimstadvatnet rundt 1. løp - 3. november 2018

Intet mindre enn 47 løpere trosset vær og føreforhold og stilte til start i første løp i Vinterkarusellen.

Raskeste herre var Andreas Vangsnes (ÅFIK) på sterke 26:31.

Raskeste kvinne var Ingrid Festø (Gular) på like sterke 29:48.

Komplett resultatliste foreligger som PDF (under)
grimstadvatnetrundt_november.pdf

Snipsøyrvatnet rundt 2018

Årets utgave av Snipsøyrvatnet Rundt gikk av stabelen lørdag 20. oktober.

46 deltok, 45 fullførte.

Raskeste herre var Marcus Megrund fra Valder IL på 41:58.

Kvinneklassen ble vunnet av Beate Helseth på 1:01:59.

Komplett resultatliste foreligger som PDF (under).
snips_yrvatnetrundt2018.pdf

Årsmøte friidrett 01.02.2018kl.16.30

Inviterer til Årsmøte for Hareid IL Friidrett på møterommet på stadion kl.16.30

Årsmøte Hareid I.L. Friidrett 2017
Laurdag 03. februar kl. 16.30
Stad: Møterommet, Klubbhuset 1. etg.

Sakliste:

1. Godkjenning av innkalling og sakliste.
2. Val av ordstyrar, referent og to personar til å skrive under protokoll
3. Godkjenning av årsmelding
4. Godkjenning av rekneskap
5. Val av nytt friidrettsstyre
6. Val av nytt valnemnd
7. Fastsetting av treningsavgift
8. Evt. innkomne saker
|
1234...18Neste
INFOTAVLA

Oversikt treningstider Hareid kunstgrasbane 2020 og Hareidhallen 2019/2020

Sjå link under..

Kontortid dagleg leiar:

Mandag: 11-19

Tirsdag-fredag: 8-16

oversikt_treningstider_2020.pdf
treningstider-hadarhallen-vinteren-20_21.pdf
treningstider_hareidhallen_2019.pdf

Meld deg inn i Hareid IL ved å klikke på 'Min idrett'. Her kan du registrere og endre personlege opplysningar.

min_idrett.png

Facebook.com/HareidIL
   
instagram.com/hil_friidrett
 
Twitter.com/HareidIL